تبلیغات
روستای میرحسنی لامرد - رنگینک (غذای محلی روستای میرحسنی) مهمان سفره های افطاری شما + عکس
روستای میرحسنی لامرد
پایگاه اطلاع رسانی روستای تاریخی میرحسنی لامرد
به تارنمای میرحسنــی لامرد خوش آمدید. مطالب منتشر شده در پایگاه اطلاع رسانی روستای تاریخـــی میرحسنی انعکاس ‌دهنده نظر نویسندگان آن مطلب بوده و به هیچ وجه مورد نفی یا قبول اداره‌کنندگان این وبــسایت نمی‌باشد. این وبسایت تنها، مسئول فراهم آوردن بستر لازم برای انتشــار الکترونیکی رویدادها و انعکاس نظرات افراد روستای میرحسنی درباره رویدادها و مسائل روز می‌باشد و تارنمای میرحسنی لامرد هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت مطالب منتشر شده ی این وبسایت ندارد.

سال نو مبارک --------- تارنمای میرحسنی لامرد --------- سال نو مبارک --------- تارنمای میرحسنی لامرد --------- سال نو مبارک --------- تارنمای میرحسنی لامرد --------- سال نو مبارک --------- تارنمای میرحسنی لامرد --------- سال نو مبارک --------- تارنمای میرحسنی لامرد --------- سال نو مبارک --------- تارنمای میرحسنی لامرد --------- سال نو مبارک --------- تارنمای میرحسنی لامرد --------- سال نو مبارک --------- تارنمای میرحسنی لامرد --------- سال نو مبارک

یکی دیگر از غذای محلی در روستای میرحسنی، رنگینک است. همچنین رنگینک در نقاط مختلف شهرستان لامرد و مهر هم مورد استفاده قرار می گیرد. و علیرغم اینکه زمان خاصی برای پخت آن وجود ندارد معمولاَ بیشتر زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که در بازار رطب و یا خرما موجود باشد.

برای دیدن عکس با کیفیت بهتر روی آن کلیک کنید.

تارنمای میرحسنی لامرد - عکس از احمد قائدی

مواد لازم :

رطب یا خرما
مغز گردو، به میزان لازم
آرد ، یک پیمانه
روغن مایع،  به مقدار کافی
دارچین
پودر قند، به مقدار کافی
هل (هیل) سائیده شده، به مقدار کافی

طرز تهیه :
ابتدا هسته ی رطب یا خرما را بیرون می آوریم و به جای هسته ی آن، مغز گردو می گذاریم و در ظرف می چینیم. بعد آرد را با روغن کافی و با حرارت کم سرخ می کنیم تا طلایی رنگ شود. (هیل نرم شده را به آرد اضافه کرده و یا روی رطب ها می ریزیم) و آرد سرخ شده را روی رطب های آماده شده می ریزیم.
بعد از اینکه این کار ها را انجام دادیم، پودر قند هم روی آنها می ریزیم تا کاملا سطح ظرف را بپوشاند و در نهایت آن را با دارچین و هیل نرم شده تزئین می کنیم.
نوع مطلب: گالری عکس روستا،  غذاهای محلی روستا، 
ارسال توسط احمد قائدی
آخرین مطالب تارنمای میرحسنی لامرد
گالری میرحسنی
گالری عکس میرحسنی
آرشیو مطالب تارنما
نظر سنجی تارنما
با کدام یک از گزینه های زیر موافقید؟ (امکان انتخاب چند گزینه وجود دارد)
تارنمای میرحسنی
پیوند های روزانه
رنکینگ تارنما
کانال میرحسنی
در دست اقدام